konečné výsledky sezóny 2006/2007


aktualizovaná tabulka       kanadské bodování       trestné minuty       výsledky dosud odehraných zápasů všech týmů       program ligy

   14. kolo
20. 2. 2007 16:30
HC Bílý Újezd - HC Kvasiny 5 : 4 sn. (1:2,3:1,0:1-1:0)

branky a nahrávky:
14" Petera (Arnošt Zd. ml., Zrzavý), 23" Petera, 28" Rygr (Arnošt Zd. ml.), 33" Cita V. (Arnošt Zd. ml.)
rozhodující samostatný nájezd: Cita V.

vyloučení:
2 min.: 1 x Jiroud, 1 x Arnošt P., 1 x Dohnal, 1 x Arnošt Zd. st.


HC Bílý Újezd nastoupilo ke svému poslednímu zápasu letošního ročníku. Soupeř z Kvasin nechtěl ponechat nic náhodě a posílil své řady nahořanskými legionáři. My jako domácí opět pouze na dva útoky jsme museli oželet několik zraněných hráčů (Pilc A, Pilc T., Vosyka J., Smutný P., Procházka K.) a studenta J. Citu. Oba soupeři vzhledem ke svému postavení v tabulce potřebovali bodovat. Důležitost zápasu pochopili i fanoušci obou soupeřů, kteří přišli povzbudit své týmy v nebývalém počtu, což Rychnovský zimní stadion nepamatuje.
Úvod první třetiny se povedl lépe Kvasinám, které se už v 11. minutě ujímají vedení střelou nahořanské posily J. Hladíka. Za necelé tři minuty újezdecký Pavel Petera dává do prázdné branky poté, co došlo k vyšachování kvasinské obrany i s brankářem Maixnerem. Vše za příkladné spolupráce spoluhráčů z útoku Zd. Arnošta ml. a L. Zrzavého. V místní Kněžně neuteklo ani mnoho vody a rozhodčí Rada posílá na trestnou lavici P. Arnošta. Újezdecká obrana odolala v oslabení pouze minutu a „Nahořanská lajna" zvyšuje J. Hladíkem na 1:2.
Druhá třetina začala drtivým náporem domácího HC BÚÚ. Rozhozené obrany hostí ve 23. minutě využil P. Petera sólem přes celé hřiště a jeho zakončením nádherným gólem! Vyrovnáno 2:2! Ke konci 26. minuty rozhodčí Votroubek dává šanci domácím při vyloučení hostujícího Šíly. Hozenou rukavici domácí přijímají a Lukáš Rygr, ač tísněn, překonává strážce kvasinské branky potřetí. Ve výhodné střelecké pozici ho našel Zdenda Arnošt ml. V této části hry býci z Újezda ovládli ledovou arénu a zcela dominovali. Potvrdili to v průběhu 33. minuty Václavem Citou, který zvyšuje na 4:2 po asistenci Z. Arnošta ml. Ten potvrdil úlohu nejlepšího nahrávače domácího mužstva. Nepříznivý stav zápasu nutil Kvasinské do útoku. Hosté odstřelovali Vošlajerovu branku z každé pozice. Ten odolával do 35. minuty, kdy ho překonává J. Holoubek a uzavírá tak gólově druhou třetinu na 4:3 pro domácí.
Opatrná hra v poslední časti zápasu dala vyniknout obou brankářům. Domácím znatelně ubývalo sil a hosté naopak vložili vše do útoku. Už se zdálo že taktickou bitvu o vítězné tři body Újezd dotáhne do konce. Zvlášť když v 56. minutě byl vyloučen kvasinský P. Holoubek a HC BÚU tak měli převahu jednoho muže v poli. Újezdecká přesilovková formace však špatně pochopila svůj úkol "hlavně nedostat branku" a ztropila chybu ve svém obranném pásmu, kterou využil další nahořanský legionář J. Šichan vstřelením vyrovnávajícího gólu. Vyrovnání 4:4 v čase 57:57 Kvasiny patřičně nabudilo, ale domácí původně vyhraný zápas dotáhli do remízového konce.
Podle nového pravidla přišla na řadu trestná střílení, která měla určit vítěze zápasu. Za Újezd byli vybráni elitní střelci P.Petera, V. Cita a Zd. Arnošt ml. V nájezdech začali domácí P.Peterou, který neproměnil. Hosté možnosti též nevyužili. Druhé kolo zahajuje V. Cita, ten nedává Maixnerovi šanci a skóruje. Újezd vede a hosty následně vychytal L. Vošlajer. Třetí sadu zahajuje Zd. Arnošt - minul branku. Nyní je na střelci Kvasin, aby aspoň prodloužil sérii. Psychický tlak je veliký a Vošlajer v Újezdecké brance nepřekonatelný. Domácí tak po napínavém zápasu získávají dva body a posouvají se na třetí místo v celkové tabulce RHL před mužstvo Rychnova „B"!!!. To však má k dobru poslední zápas s jasným vítězem soutěže Rychnovem „A". Kvasinám zbylo páté místo, které znamená sestup z předních míst, obsazovaných v předešlých letech RHL.
Na závěr děkujeme divákům, fandům a fanynkám HC BÚÚ, kteří podpořili tým v závěrečném vítězném finiši. Ukázali, že Rychnovský zimní stadion se pomalu a jistě stává újezdeckou baštou.


   13. kolo
13. 2. 2007 19:00
HC Rychnov B - HC Bílý Újezd 1 : 4 (1:3,0:1,0:0)

branky a nahrávky:
9" Pilc T. (Cita V., Arnošt Zd. st.), 10" Cita V. (Arnošt Zd. st.), 20" Procházka (Petera), 35" Petera (Vosyka)

vyloučení:
2 min.: 1 x Arnošt P., 1 x Pilc T., 1 x Arnošt Zd. st., 1 x Procházka J., 1 x Dohnal, 1 x Rygr


K důležitému zápasu nastupoval Újezdecký tým na horkém ledě domácího Rychnova. Tentokrát mu stál v cestě ambiciózní celek jeho „B"mužstva. V současné době štika soutěže RHL, trůnící na třetím místě tabulky. Úvodní minuty zápasu přinesly oboustranně opatrný hokej. Hosté bez stálých opor mužstva (Arnošt Zd. ml., Cita Jan - studijní povinnosti, Smutný P. a Zrzavý L. - zranění a nemoc) pouze s 11 hráči v poli překvapili soupeře disciplinovanou obrannou hrou, podpořenou precizními zákroky Ládi Vošlajera v újezdecké brance.
Steč k útoku zavelel v 9. minutě kapitán HC BÚÚ Zd. Arnošt st. přihrávkou Vencovi Citů :-), který dál nachází Tomáše Pilce ve výhodné střelecké pozici před brankářem Antlem. Tom nezaváhal a nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Vedeme 1:0 a okamžik po středovém vhazování zatahuje do útočného pásma puk Zd. Arnošt st. a z rohu hřiště přihrává najíždějícímu Václavovi Citovi před Rychnovskou branku. Újezdecký dravec, ač blokován obráncem soupeře, překonává Antla podruhé. V desáté minutě úžasný výsledek nahlodal sebevědomí domácího mužstva, které se těžko dostávalo z herního útlumu. Domácím svitla naděje ve 14. minutě zápasu, kdy Fianda od modré střílí propagační střelu na branku Újezda. Nešťastná teč Aleše Pilce usměrňuje puk mezi betony Vošlajera do vlastní branky. Domácí korigují na 1:2 a zkouší obrátit nepříznivý výsledek. Jejich snahy překazil benjamínek hostujícího mužstva Karel Procházka střelou z pravého křídla pod vyrážečku brankáře zvyšuje na 3:1 pro hosty. Přihrával mu Pavel Petera minutu před koncem první třetiny.
Taktická bitva hlavně ze strany hostů pokračovala i v úvodu druhé třetiny. Újezd si soupeře nepřipouštěl moc k tělu a naopak udeřil ve 35. minutě. Bojovník Jarda Vosyka uzmul soupeři puk a předložil ho Pavlu Peterovi do výhodné palebné pozice. "Pety" nabil ostrými a překonal Antla po čtvrté. Zatloukl tak poslední hřebíček do Rychnovské rakve.
Po těchto okamžicích zápasu Újezdečtí býci, vědomi si příznivého výsledku, nenechali nic náhodě a dotáhli zápas do vítězného konce.
Zasloužená výhra pojistila HC BÚÚ čtvrté místo v tabulce a zároveň vybídla pozvat Újezdecké fanoušky k poslednímu zápasu sezóny proti Kvasinám.


   12. kolo
8. 2. 2007 19:00
HC Sibiř - HC Bílý Újezd 2 : 11 (1:3,0:5,1:3)

branky a nahrávky:
1" Petera, 3" Petera (Arnošt Zd. ml.), 16" Petera (Vosyka), 25" Jiroud (Arnošt Zd. ml.), 26" Arnošt Zd. ml. (Petera), 27" Cita V. (Rygr), 29" Rygr (Cita V.), 40" Krob (Cita J.), 41" Pilc A. (Arnošt Zd. ml.), 42" Cita V. (Rygr), 53" Arnošt Zd. ml. (Vosyka)

vyloučení:
2 min.: 1 x Arnošt Zd. ml., 1 x Jiroud


Jak tajfun Kyrill vlítlo Újezdecké mužstvo na svého soupeře z Rychnovské Sibiře ve svém dalším utkání RHL. Na začátku třetí minuty už vedlo 2:0 , kdy úvodní gól zápasu dal po samostatné akci P. Petera. Netrvalo dlouho a P. Petera překonává domácího brankáře podruhé za přispění Zd. Arnošta ml.. Sibiřští se z chladného šoku vzpamatovali až v 11. minutě, ve které z ojedinělé akce snižují na 1:2. Hosty korigující gól soupeře nabudil a v 16. minutě Pavel Petera překonává Luboše Martince v Sibiřské brance potřetí a tím završil čistý střelecký hattrick. Na gól mu naložil Jarda Vosyka.
Úvod druhé třetiny patřil Sibiři. Ohrožovala několika brejky branku Újezda a chtěla zvrátit nepříznivý vývoj zápasu. Obranná hra hostů s Vošlajerem však šlapala jak švýcarské hodinky. Klid před bouří porušil Zd. Arnošt ml. který nachází před brankou soupeře Jirku Jirouda a ten skóruje svým letošním prémiovým gólem. Býci vedou 4:1 a další útok se hned po středovém vhazování sune na Sibiřský val. Pavel Petera oplácí „asistenční služby" a nahrává Zd. Arnoštovi na jeho první branku v dnešním zápasu. Běží 27. minuta a Ujezdecké komando V. Cita a L. Rygr zvyšuje na 6:1 a minutu na to na 7:1!!! Oba jmenovaní si však při gólech své úlohy střelce a přihrávače vzorně vyměnili. Zkázu Sibiře ve druhé třetině dovršil osmým gólem Petr Krob, kterého krásně uvolnil Jan Cita, který nesobecky a takřka jak z učebnice vyřešil nájezd dva na jednoho :-)
Ledový vítr od Újezda pokračoval i v úvodu poslední třetiny. Zd. Arnošt ml. zaváží puk za branku soupeře a přihrává najíždějícímu Aleši Pilcovi. A ten se v takových situacích nemýlí a střelou po ledě zvyšuje na 9:1. Pozadu nechtěli zůstat jeho kolegové z útoku a sotva 20 sekund na to dává Venca Cita též svůj druhý gól po přihrávce L. Rygra. Ještě ani nezanikly nadšené ovace Újezdeckých diváků po desátém gólu, využívá Sibiř euforie soupeře a z protiútoku snížuje na 2:10. Gólovou tečku zápasu udělal Zdenda Arnošt svým druhým gólem (přihrával Jarda Vosyka) a uzavřel skóre 11:2 pro HC BÚÚ.

Že by se konečně začalo dařit našim útočníkům???
Patrně první hvězdou zápasu se stal Zdenda Arnošt (2 góly + 3 přihrávky), další Pavel Petera (3 + 1), pak Václav Cita (2 +1), Lukáš Rygr (1 + 2) a Jarda Vosyka (0 + 2).
Nesmíme však zapomenout na ostatní nejmenované „dělníky pole" , kteří umožnili výše jmenovaným vyniknout a svou hrou položili základ k vítězství. Jediným záporem povedeného zápasu je zranění Petra Smutného (nalomené zápěstí), který v závěru letošní sezóny bude citelně chybět.
Děkujeme divákům a přijďte povzbudit HC BÚÚ v posledních dvou důležitých zápasech.


   11. kolo
1. 2. 2007 19:00
HC Bílý Újezd - HC Gladiators 0 : 3 (0:2,0:0,0:1)

branky a nahrávky:
vyloučení:
2 min.: 6 x Arnošt P. (!), 1 x Cita J., 1x Pilc A., 1x Krob, 1x Švorc
10 min.: 1 x Pilc A.


S nadějemi jsme vstupovali jako domácí k dalšímu utkání proti loňskému vítězi RHL. Snahu zopakovat výkon z prvního vzájemného zápasu zhatilo prvních deset minut úvodní třetiny. Nová akvizice Gladiátorů, útočník Šturma (německy der Sturm - bouře) dvakrát vystřelil jako blesk a dvakrát se mu podařilo skórovat (jako hrom :-)). Nejprve ve 4. a následně v 10.minutě. Hosté vedli 2:0 a určili tak ráz dalšího průběhu zápasu. Domácí bez opor mužstva Zd. Arnošta ml. a A. Dohnala museli všechny své síly vrhnout do útoku. Gladiátorská obrana s Hyršem v brance čelila několika nebezpečným akcím domácích, kteří v posledních zápasech nemohou najít správnou mušku. Sok Újezda využíval každé příležitosti k nebezpečným atakům Vošlajerovy branky, který tak musel dokazovat své brankářské umění. Vzrušení druhé třetiny přineslo nejprve vyloučení Petra Kroba a následně Pavla Arnošta. Oslabení 3:5 jsme přečkali bez úhony. Minutu na to neměl pochopení pro hru Pavla Arnošta rozhodčí Rada a znovu ho posílá na trestnou lavici. To opakuje ještě jednou po jeho návratu na led s tím rozdílem, že ho doprovází Gladiátor Frýda, původce vzájemného napadení. Scénář zápasu ve třetí třetině se nezměnil. Opatrná hra obou mužstev nadále pokračovala. O drama se postaral (kdo jiný než?) opět rozhodčí Rada. Ten se rozhodl zlikvidovat obranné újezdecké řady a posílá třikrát za sebou P. Arnošta na trestnou lavici. Jednání pruhovaného arbitra se nelíbilo Aleši Pilcovi, který od něho vyfasoval 10 minut jako osobní trest. Nabouraná obrana pak podlehla v přesilovce Gladiátorům. Ti uzavírají konečný výsledek na 0:3.
Diváci a především naši fanoušci přihlíželi marné snaze svého mužstva o změnu nepříznivého výsledku. „Přesvědčivý výkon" rozhodčích brnkal na jejich nervovou soustavu (od 39. minuty do 51. minuty neustále v oslabení).
Doufejme, že na tento nevydařený zápas zapomenou a opět přijdou v hojném počtu podpořit tým HC BÚÚ.
Děkujeme!!!


   10. kolo
25. 1. 2007 16:30
HC Rychnov - A HC Bílý Újezd 6 : 3 (1:0,3:1,2:2)

branky a nahrávky:
26" Dohnal (Rygr), 54" Krob (Smutný), 58" Cita V. (Smutný)

vyloučení:
2 min.: 2 x Pilc T., 2 x Jiroud, 1 x Arnošt Zd. ml., 1x Vosyka, 1x Krob, 1x Vošlajer
10 min.: 1 x Pilc T.


Leader tabulky a favorit RHL nastoupil proti domácímu týmu se všemi svými oporami. Újezdečtí nedbali síly a hokejové slávy soupeře a hned v úvodu zápasu svého soka potrápili aktivitou v útočném pásmu a zodpovědnou hrou obrany podpořenou bezchybně chytajícím Láďou Vošlajerem. Předvedená hra obou mužstev se musela líbit přítomným divákům. Rychnovský produktivní útok se místy zadřel na dobře organizované obraně újezdeckých býků, která až v 11. minutě zápasu dovolila hostům skórovat z hokejky Macháčka. Úvod druhé třetiny vyšel lépe Rychnovu. Před brankou zapomenutý Lukášek pohodlně zavěsil a hosté vedou ve 26. minutě 2:0. My jako domácí tým jsme ale nesložili zbraně a k útoku zavelel Aleš Dohnal svým gólem po přihrávce našeho „Tygra" Lukáše Rygra. Újezd rázem ožil a zatopil pod kotlem rychnovské obrany, která místy nevěděla jak odlehčit velkému tlaku. Břevno Pavla Petery, spálená šance „Tygra" (sám před brankářem Brandejsem), sólo nájezd Jirky Jirouda, to vše byly nevyužité šance Újezda. Špatnou úspěšnost domácích potrestal ve 28. minutě Labský, střelou od modré čáry. Té předcházela chybná přihrávka. Tento zbytečný gól srazil býky do kolen a minutu na to přišla další rána z hole rychnovského Moravce. Rychnov vede 4:1 a tento stav dovoluje i rozhodčím pískat „rovinu". Konečně od tohoto stavu jsou vylučováni též i hosté, hráči Rychnova. "Využil" toho především rychnovský Liebich, kterému se patrně prostředí trestné lavice zamlouvalo natolik, že se tam čtyřikrát vracel, aby zchladil svoji zpěněnou krev.
O konečném vítězství hostů rozhodla 51. minuta, ve které nejdříve dobře hrající Moravec a za chvíli na to R. Lánský zvyšují na 6:1 pro RK. Nepříznivý výsledek nabudil domácí a Petr Krob snižuje po přihrávce Petra Smutného na 2:6. Zlepšenou hru újezdezdeckých útočníků v poslední třetině potvrzuje dvojice L.Rygr - V.Cita, kdy posledně jmenovaný uzavírá skóre zápasu na konečných 3:6. Pro poražený tým jen škoda nevyužitých šancí. Svým výkonem však dokázal potrápit patrně nejlepší mužstvo letošní RHL.


   8. kolo
11. 1. 2007 16:30
HC Častolovice - HC Bílý Újezd 2 : 5 (0:2,1:0,1:3)

branky a nahrávky:
10" Pilc T. (Rygr), 14" Zrzavý (Petera), 47" Petera (Vosyka), 51" Zrzavý (Arnošt Zd. ml.), 56" Petera

vyloučení:
2 min: 2 x Arnošt P., 1x Arnošt Zd. st., 1 x Cita J., 1 x Rygr, 1x Dohnal, 1x Vosyka


Po vánoční přestávce se rozjela RHL dalším zápasem, ke kterému újezdečtí "býci" nastoupili proti častolovickým takřka v plné sestavě. Prakticky od samého začátku ukazujeme, kdo bude na hřišti pánem. První třetina přinesla i dva gólové zářezy na našich hokejkách. O první se postaral v 10. minutě po krásné přesilovkové kombinaci a finální přihrávce Lukáše Rygra Tomáš Pilc nekompromisní střelou pod víko, o druhý pak po přihrávce Pavla Petery ze 14. minuty Láďa Zrzavý. Do druhé třetiny jsme nastoupili trošku ukolébaní a hráči Častolovic to hned potrestali ve 22. minutě gólem na 2:1. V těchto fázích utkání dostával pomyslný újezdecký "býk" opravdu do kožichu. Nezalekli jsme se však častolovických "toreadorů" a po úpravě ledové plochy v polovině utkání jsme jim ukázali, že jejich dresy opravdu nejsou červené a že nás tak nevyvede z rovnováhy ani "rozmar" rozhodčího, který konec utkání nezvládl s nadhledem, ani jejich zlepšený výkon ve druhé třetině. Ve 47. minutě jsme náš náskok zvýšili gólem Pavla Patery na 3:1, soupeř ještě stihl zareagovat a zkorigoval na 3:2 brankou jen o minutu později, ale to bylo z jeho strany vše. V sérii vyloučení, kdy se v jednu chvíli mačkalo na trestné lavici trio újezdeckých, jsme nejenže neinkasovali, ale dokázali i skórovat. Na 4:2 v 51. minutě zvýšil Zrzavý dorážkou po střele Arnošta Zdeňka mladšího. Zápas zpečetil a častolovické "toreadory" znemožnil drzým sólem v útočném pásmu Pavel Petera. Ten se také po tomto zápase, ve kterém získal 3 body za 2 branky a nahrávku, ujal vedení v kanadském bodování.
Hojná účast fanoušků opět dokázala, že HC BÚÚ má opravdu silné zázemí a podporu.


   7. kolo
19. 12. 2006 16:30
HC Kvasiny - HC Bílý Újezd 4 : 2 (1:2,3:0,0:0)

branky a nahrávky:
10" Zrzavý (Pilc T.), 13" Cita V.

vyloučení:
2 min: 1 x Arnošt Zd. st., 1 x Pilc A., 1x Dohnal, 1x hráčská lavice


Další zápas potvrdil pokračující chabou produktivitu újezdeckých střelců z minulých utkání. Úvod zápasu patřil HC BÚÚ, který už ve 13. minutě vedl nad Kvasinami 2:0. Skóre otevřel Láďa Zrzavý, který z prostoru před brankovištěm zužitkoval nádhernou přihrávku Tomáše Pilce z levého rohu útočného pásma. Na tento okamžik navázal Venca Cita dalším gólem, kdy puk propasíroval do Kvasincké branky střelou od zadního mantinelu. Těmto střeleckým úspěchům však předcházela doslova "kupa" nevyužitých gólových šancí (dva samostatné úniky na brankáře a dvě tyče). Euforii hostů pokazil Kvasinský Rygr snížením na 1:2. Obraz hry ve druhé třetině se moc nezměnil. Újezd byl aktivnější, nedokázal však překonat výborně chytajícího Maixnera v Kvasinské brance. Přesně podle hesla "nedáš, dostaneš" domácí trestali jezdecké v 28. minutě gólem Holoubka na 2:2. Maixner se nadále překonával a z nevinného útoku jeho spoluhráč Šíla z rohu hřiště skóruje na 3:2. Plejáda našich šancí pokračuje, kvasinští se pouze brání a z ojedinělých útoků ohrožují Újezdeckou branku. To se povedlo 40 sekund před koncem druhé třetiny Vítečkovi gólem na 4:2 pro Kvasiny. V poslední části zápasu už Kvasiny obrannou hrou s bezchybně chytajícím brankářem dotáhli zápas do vítězného konce.


   6. kolo
12. 12. 2005 16:30
HC Bílý Újezd - HC Rychnov B 2 : 7 (0:2,1:2,1:3)

branky a nahrávky:
24" Procházka (Petera), 47" Vosyka (Dohnal)

vyloučení:
2 min: 1 x Arnošt, 1x Dvořák, 1x Pilc A., 1x Dohnal, 1x Cita V.


Konečný výsledek je pro nás velmi nelichotivý a neodpovídá stavu na hřišti. Úvod patřil nám, okupovali jsme rychnovské pásmo a zdálo se, že bude otázka času kdy se ujmeme vedení. Jeden míní a soupeř mění. V 11. minutě se Rychnov dostává do vedení a tři minuty na to zvyšuje na 0:2. Z celkem nevinných akcí po našem předešlém útočném tlaku. Druhou třetinu HC BU začal zlepšenou hrou znamenající gól v síti Rychnova. Přičinil se o něj Karel Procházka po přihrávce Pavla Petery. My, v tomto zápase jako domácí, jsme nadále pokračovali v aktivním hokeji, leč bez střeleckého úspěchu. Další rána pro Újezd přišla v rozmezí mezi 34. a 37. minutou, kdy Rychnov dal dva góly a uzavřel stav po dvou třetinách na 1:4.
Naději na zvrat v utkání přiživil ve 47. minutě Jarda Vosyka tečovanou střelou Aleše Dohnala do branky soupeře. Vše zhatila 53. a 54. minuta ve které Rychnov vede už 2:6. Špatný a nevýrazný výkon domácích pak trestá soupeř sedmým gólem.
Premiéru v domácím týmu si odbyl Jiří Dvořák, nová posila ze Semechnic.
Výsledek ukázal, že se nám pravidelně na Rychnovské nedaří. Doufejme, že v dalších zápasech střelci usuší zvlhlý prach a ukáží našim věrným příznivcům a hlavně soupeřům střelecké manévry!!!


   5. kolo
7. 12. 2005 19:00
HC Bílý Újezd - HC Sibiř 3 : 2 (0:0,1:1,2:1)

branky a nahrávky:
30" Vosyka (Petera), 50" Cita V. (Pilc T.), 56" Rygr

vyloučení:
2 min: 1 x Procházka, 1x Vosyka, 1x Dohnal, 1x Mervart


Další tři body jsme si připsali za vítězství se srdnatě bojujícím mužstvem Sibiře. Náš tým herní převahu během celého zápasu nedokázal gólově zužitkovat. Za těsnou prohrou Sibiře stojí hlavně kvalitní výkon brankáře Luboše Martince, který nám likvidoval jednu šanci za druhou. Vedení jsme se ujali až ve 30. minutě brankou Jardy Vosyky, kterému nabil P. Petera. To už přítomní diváci, jako vždy skvěle podporující náš tým, čekali na další branky v síti Sibiře a konečné zlomení jejího odporu. Opak však byl pravdou. Při vhazovaní po levici Vošlajerovy branky, jsme prohráli buly a přímo z této přihrávky nám Sibiř nechytatelnou střelou do levého horního rohu dává vyrovnávací branku. Soupeř ožil, přidal na své bojovnosti a ve 42. minutě potrestal chybu v naší obranné činnosti gólem na 1:2. Nepříznivý stav nás donutil stáhnout hru pouze na dva útoky. Manévr se vyplatil a v 50. minutě Venca Cita vyrovnává po přihrávce Tomáše Pilce. Náš tlak se stupňoval, ale branka "né a né" padnout. Teprve v 56. minutě ujíždí L. Rygr po levém křídle na Sibiřskou branku a střelou pod vyrážečku střílí náš vítězný gól.   4. kolo
30. 11. 2005 19:00
HC Gladiators - HC Bílý Újezd 3 : 2 sn. (1:1,0:0,1:1-1:0)

branky a nahrávky:
18" Petera, 50" Cita V. (Rygr)

vyloučení:
2 min: 2 x Petera, 1x Arnošt P., 1 x Procházka, 1x Arnošt Zd. st.


Překvapivým výsledkem skončil další zápas rychnovské ligy, kde loňský vítěz málem dostal na frak od hráčů Bílého Újezdu. Gladiátoři nakonec se štěstím získali dva body díky vítězství na nájezdy. Tomu předcházelo bojovné utkání, ve kterém jsme byli aktivnější a vypracovali si daleko více gólových šancí, leč bez střelecké úspěšnosti.
Gladiátoři zahájili náporem a chtěli rozhodnou už v úvodních minutách zápasu. Pomohlo jim i vyloučení ujezdeckého K. Procházky, který následně zahříval trestnou lavici za podražení. V době, kdy Újezd hru opticky vyrovnal, Gladiátoři dávají z nevinné akce vedoucí gól zápasu. Časomíra ukazovala čas 12:45. Hosty tento gól nijak nedeprimoval a v 18. minutě Pavel Petera po individuální akci srovnává na 1:1. Od této chvíle HC BÚÚ na ledě kralovalo a nebýt vynikajícího brankáře Gladiátorů, patrně by zápas skončil jiným výsledkem. Sérii nevyužitých šancí ujezdeckých hráčů v 50. minutě ukončuje V. Cita, který dává vedoucí gól po přihrávce L. Rygra. Gladiátorům evidentně ubývaly síly, které tolik potřebovali ke zvrácení nepříznivého výsledku. Navíc v 56. minutě hráli v početním oslabení. Na tento okamžik patrně nezapomene Láďa Vošlajer, do té doby bezchybný ochránce Újezdecké svatině, který dostává gól od půlící červené (!) střelou, která mu přeskočila lapačku. Gladiátorům spadlo vyrovnání do klína a remiza na konci zápasu umožnila oběma aktérům použít nové pravidlo, zavedené letos poprvé. A to samostatné nájezdy na brankáře. I v tom měli Gladiátoři více štěstí a s konečným ziskem dvou bodů jsou úspěšnějším týmem. Na ledě byl však lepší HC Bílý Újezd.


   3. kolo
23. 11. 2006 16:30
HC Bílý Újezd - HC Rychnov 3 : 9 (0:2,2:3,1:4)

branky a nahrávky:
32" Procházka (Dyntar), 32" Petera (Zrzavý), 55" Zrzavý (Arnošt Zd. ml., Vosyka)

vyloučení:
2 min: 2 x Arnošt P., 2 x Arnošt Zd. ml., 1 x Procházka, 1 x Dyntar, 1 x Rygr, 1 x Dohnal


V druhém utkání favorit soutěže potvrdil výbornou formu a přesvědčivě zvítězil nad HC Bílý Újezd, v tomto utkání domácím týmem. Úvod zápasu patřil rychnovským hráčům, kteří využili nabídnutou přesilovku při vyloučení L. Rygra. V další části naše obranná hra, podpořená bezchybně chytajícím Vošlajerem držela útočníky soupeře na uzdě. Až 14. minuta přinesla gól z hokejky rychnovského Burzy, upravující stav 1. třetiny na 0:2.
Opatrný průběh druhé třetiny a čekání soupeřů na chybu toho druhého trval do 29. minuty. Labský v naší třetině získal puk a střelou zápěstím zvyšuje na 0:3. Po úpravě ledu náš tým nabral sil a už v 32. minutě snižuje K. Procházka po přihrávce D. Dyntara na 1:3. Už při dalším střídání nachází před brankou soupeře L. Zrzavý P. Peteru a ten využívá šance k snížení na 2:3! Soupeř se však ze šoku rychle otřepal a minutu na to zvyšuje dvěma slepenými góly na 2:5. Stejně skončila i druhá třetina.
Do třetí třetiny nastupovali domácí s úkolem udržet přijatelný výsledek do konce zápasu, to však zhatil úsek mezi 42. a 45. minutou. Přinesl tři góly v újezdecké brance a výsledek 2:8. Pět minut před koncem po ose Zd. Arnošt ml., J. Vosyka dává L. Zrzavý náš třetí gól. Skóre na konečných 3:9 uzavírá Rychnov, střelou po našem prohraném buli a jejím tečování před naším brankářem.
Za zmínku stojí střelecký výkon rychnovských J. Kletečky (3 góly), Burzy (2 góly) a Liebicha (2 góly). Zápas se však nepovedl rozhodčímu Samkovi, který neměřil stejným metrem a byl daleko "hodnější" k mužstvu Rychnova.
V našich řadách se pomalu zabydluje Láďa Zrzavý, střelec jednoho gólu a jedné asistence a dobrou formu v brance potvrdil Láďa Vošlajer.
Standart potvrdili naši diváci, kteří přišli a povzbudili mužstvo, kterému se moc nedařilo. Díky jim za to!   1. kolo
9. 11. 2006 16:30
HC Bílý Újezd - HC Častolovice 6 : 5 (2:2,2:1,2:2)

branky a nahrávky:
17" Rygr (Pilc T.), 20" Pilc A. (Petera), 32" Cita V. (Arnošt Zd. ml.), 38" Pilc T. (Arnošt Zd. ml.), 47" Cita V. (Arnošt Zd. ml.), 48" Zrzavý (Vosyka)

vyloučení:
2 min: 4 x Arnošt P., 2 x Dohnal, 2 x Jiroud, 1 x Procházka


V úvodním našem utkání právě začínající sezóny RHL byl soupeř z pátého místa loňské tabulky. Počáteční nervozity se dříve zbavili hráči Častolovic, kteří ve 13. minutě z velkého úlu prostřelily Vošlajera v brance. Naštěstí se z vedení neradovali dlouho. Už po 90 vteřinách spolupráce T. Pilce a L. Rygra přináší vyrovnání. To však nevydrželo dlouho. Po chybě na červené ujíždí častolovický Bělka a sám na brankáře skóruje na 1:2. 25 sekund před koncem třetiny Aleš Pilc od modré prostřelil vše co mu stálo cestě včetně brankáře a srovnává stav první třetiny na 2:2. Druhá třetina pokračuje v režii Častolovic, které od 28. minuty opět vedou. Teprve samostatný nájezd Vendy City z 32. minuty a jeho úspěšné zakončení přináší vyrovnání a tím i zlepšenou hru domácího mužstva. Těsně před koncem druhé třetiny T. Pilc dává na 4:3 a Újezd poprvé v zápasu vede. Úvod třetí části zápasu vyšel lépe Častolovicím, které znovu v 43. minutě vyrovnali. Zlom přinesla 47. minuta, kdy "HC BÚÚÚ" dalo do sítě soupeře během jedné minuty dva góly. Nejprve se trefil V. Cita a pojistku přidal L. Zrzavý.
Komplikace přišli v poslední minutě zápasu. Nejdříve za držení je vyloučen K. Procházka, 3 vteřiny poté P. Arnošt za nedovolené bránění a po chvilce hry i J. Jiroud za protesty ze střídačky (nesportovní chování). Nastalé situace využilo hostující mužstvo odvoláním brankáře a hrou 6 : 3!!! Díky početní převaze Častolovice 40 sekund před koncem snižují na 5:6 a nadále pokračují ve výhodné přesilovce. Bránící trojice domácích s Vošlajerem v brance však taktickou hrou dotáhla zápas do vítězného konce.
Premiéru v našem mužstvu si odbyl Ladislav Zrzavý, který přispěl jedním gólem k našemu vítězství.
Fanouškům děkujeme za podporu!!!


tabulka


tým Z V Vsn Psn P skóre body
1. HC Rychnov A 12 12 0 0 0 97:34 36
2. HC Gladiators 12 9 1 0 2 74:41 29
3. HC Bílý Újezd 12 5 1 1 5 46:46 18
4. HC Rychnov B 12 5 1 0 6 45:44 17
5. HC Kvasiny 12 3 0 3 6 49:72 12
6. HC Častolovice 12 3 0 1 8 45:68 10
7. HC Sibiř 12 0 2 0 10 29:78 4

pozn.:
   V - výhry, Vsn - výhry po samostatných nájezdech, Psn - prohry po samostatných nájezdech, P - prohry
   průběžné tabulce v případě stejného počtu bodů rozhoduje větší počet vstřelených branek, poté rozdíl
v konečné tabulce v případě stejného počtu bodů rozhodují oba vzájemné zápasy, poté větší počet vstřelených branek a pak jejich rozdíl


kanadské bodování


pořadí jméno účast góly asistence kan. body
1. Petera 12 10 6 16
2. Cita V. 12 11 2 13
3. Arnošt Zd. ml. 8 2 11 13
4. Rygr 12 4 6 10
5. Vosyka 9 2 6 8
6. Zrzavý 9 5 2 7
7. Pilc T. 11 3 3 6
8. Procházka 8 3 0 3
9. Krob 3 2 0 2
10. Pilc A. 11 2 0 2
11. Dohnal 10 1 1 2
12. Arnošt Zd. st. 7 0 2 2
12. Jiroud 6 1 0 1
12. Cita J. 5 0 1 1
15. Dyntera 7 0 1 1
15. Smutný 8 0 1 1
17. Mervart 1 0 0 0
17. Dvořák 1 0 0 0
19. Švorc 5 0 0 0
19. Arnošt P. 12 0 0 0
21. Vošlajer 12 0 0 0

pozn.: při stejném počtu kanadských bodů rozhoduje o umístění větší počet vstřelených gólů a poté menší počet odehraných zápasů


trestné minuty


pořadí jméno účast trestné minuty
1. Arnošt P.12 36
2. Dohnal 10 18
3. Pilc T. 10 16
4. Pilc A. 11 16
5. Jiroud 6 12
6. Arnošt Zd. st. 7 10
6. Procházka 8 10
8. Arnošt Zd. ml. 8 8
9. Vosyka 9 6
10. Rygr 12 6
11. Krob 3 4
12. Cita J. 5 4
12. Petera 12 4
14. Mervart 1 2
14. Dvořák 1 2
16. Švorc 5 2
17. Dyntera 7 2
18. Vošlajer 12 2
18. Cita V. 12 2
20. Smutný 8 0
20. Zrzavý 9 0
-- hráčská lavice - 2

pozn.: při stejném počtu trestných minut rozhoduje o umístění menší počet odehraných zápasů, trest do konce utkání je ohodnocen 25 trestnými minutami


výsledky dosud odehraných zápasů všech týmů
a další program


1. kolo

7. 11. 2006
HC Sibiř - HC Rychnov A 1 : 7 (1:2,0:1,0:4)

9. 11. 2006
HC Bílý Újezd - HC Častolovice 6 : 5 (2:2,2:1,2:2)
HC Gladiators - HC Rychnov B 3 : 2 (0:1,2:1,1:0)

2. kolo

14. 11. 2006
HC Rychnov A - HC Kvasiny 6 : 1 (2:0,2:1,2:0)

16. 11. 2006
HC Gladiators - HC Sibiř 8 : 4 (4:1,1:3,3:0)
HC Rychnov B - HC Častolovice 3 : 1 (0:0,2:1,1:0)

3. kolo

21. 11. 2006
HC Sibiř - HC Rychnov B 1 : 7 (1:2,0:1,0:4)

23. 11. 2006
HC Bílý Újezd - HC Rychnov A 3 : 9 (0:2,2:3,1:4)
HC Kvasiny - HC Gladiators 5 : 10 (2:5,3:2,0:3)

4. kolo

28. 11. 2006
HC Sibiř - HC Kvasiny 2 : 6 (0:1,1:2,2:3)

30. 11. 2006
HC Rychnov A - HC Častolovice 10 : 3 (2:1,6:0,2:2)
HC Gladiators - HC Bílý Újezd 3 : 2 sn. (1:1,0:0,1:1-1:0)

5. kolo

5. 12. 2006
HC Častolovice - HC Gladiators 5 : 8 (:,:,:)

7. 12. 2006
HC Kvasiny - HC Rychnov B 4 : 6 (3:1,1:4,0:1)
HC Bílý Újezd - HC Sibiř 3 : 2 (0:0,1:1,2:1)

6. kolo

12. 12. 2006
HC Bílý Újezd - HC Rychnov B 2 : 7 (0:2,1:2,1:3)

14. 12. 2006
HC Rychnov A - HC Gladiators 10 : 6 (1:1,5:3,4:2)
HC Častolovice - HC Kvasiny 8 : 2 (3:0,3:0,2:2)

7. kolo

19. 12. 2006
HC Kvasiny - HC Bílý Újezd 4 : 2 (1:2,3:0,0:0)

21. 12. 2006
HC Rychnov B - HC Rychnov A 1 : 10 (0:5,0:1,1:4)
HC Sibiř - HC Častolovice 2 : 4 (0:2,0:2,2:0)

8. kolo

9. 1. 2007
HC Rychnov A - HC Sibiř 7 : 2 (1:1,2:0,4:1)

11. 1. 2007
HC Častolovice - HC Bílý Újezd 2 : 5 (0:2,1:0,1:3)
HC Rychnov B - HC Gladiators 4 : 5 (3:2,0:2,1:1)

9. kolo

16. 1. 2007
HC Kvasiny - HC Rychnov A : (:,:,:)
odloženo

18. 1. 2007
HC Sibiř - HC Gladiators 0 : 11 (0:2,0:2,0:7)
HC Častolovice - HC Rychnov B 3 : 2 (:,:,:)

10. kolo

23. 1. 2007
HC Rychnov B - HC Sibiř 5 : 2 (1:0,0:0,4:2)

25. 1. 2007
HC Rychnov A - HC Bílý Újezd 6 : 3 (1:0,3:1,2:2)
HC Gladiators - HC Kvasiny 8 : 3 (5:0,1:1,2:2)

11. kolo

30. 1. 2007
HC Kvasiny - HC Sibiř 6 :7 sn. (5:3,1:1,0:2-0:1)

1. 2. 2007
HC Častolovice - HC Rychnov A 6 : 11 (0:5,2:5,4:1)
HC Bílý Újezd - HC Gladiators 0 : 3 (0:2,0:0,0:1)

12. kolo

6. 2. 2007
HC Gladiators - HC Častolovice 7 : 1 (2:0,3:0,2:1)

8. 2. 2007
HC Rychnov B - HC Kvasiny 4 : 3 sn. (3:1,0:1,0:1-1:0)
HC Sibiř - HC Bílý Újezd 2 : 11 (1:3,0:5,1:3)

13. kolo

13. 2. 2007
HC Rychnov B - HC Bílý Újezd 1 : 4 (1:3,0:1,0:0)

15. 2. 2007
HC Gladiators - HC Rychnov A 2 : 5 (0:1,1:1,1:3)
HC Kvasiny - HC Častolovice 8 : 4 (2:1,5:2,1:1)

14. kolo

20. 2. 2007
HC Bílý Újezd - HC Kvasiny 5 : 4 sn. (1:2,3:1,0:1-1:0)
HC Častolovice - HC Sibiř 3 : 4 sn. (:,:,:)

22. 2. 2007
HC Rychnov A - HC Rychnov B 6 : 3 (1:1,3:1,2:1)
Vyhlášení výsledků soutěže