konečné výsledky sezóny 2005/2006


aktualizovaná tabulka       kanadské bodování       trestné minuty       výsledky dosud odehraných zápasů všech týmů       program ligy

   14. kolo
21. 2. 2006 16:30
HC Kvasiny - HC Bílý Újezd 5 : 6 (2:2,1:1,2:3)

branky a nahrávky:
4" Dyntera (Vosyka, Petera), 15" Petera, 28" Cita V. (Rygr L.), 45" Rygr (Petera), 46" Cita V. (Rygr), 60" Rygr (Cita V., Arnošt P.)

vyloučení:
2 min.: 1 x Arnošt P., 1 x Dyntera


Ke svému poslednímu zápasu letošního ročníku nastoupilo mužstvo HC Bílý Újezd. Soupeřem mu bylo mužstvo Kvasin, štika soutěže, které si už předešlými výkony zajistilo konečné třetí místo tabulky RHL. My jako domácí pouze na dva útoky jsme museli oželet zraněné hráče (Pilc A, Mervart J., Procházka K.), studenty (Z.Arnošta, P.Smutného, J. Citu) a neuvolněné zaměstnance (Pilc T.). Nepatrným nábojem utkání byla teoretická možnost změny pořadí na 4. a 5. místě v případě vítězství domácích a prohry HC Častolovice v následujícím utkání s HC Sibiř.
Opatrný úvod zápasu přerušila 4. minuta, kdy se Kvasiny ujímají vedení 1:0. Hned po vhazování se dostáváme do útočného pásma. Po ose Petera - Vosyka pak posledně jmenovaný nádherně přihrává před branku Davidu Dynterovi a ten z voleje střílí nechytatelnou střelu k levé tyčce soupeřovi branky. Srovnáno na 1:1. V 15. minutě projel Pavel Petera vším, co mu stálo v cestě a zvyšuje na 2:1. Před touto akcí však ještě orazítkoval břevno kvasinského brankáře. Z vedení jsme se ale neradovali dlouho. V 17. minutě hosté vyrovnali na 2:2 a stejným výsledkem skončila i první třetina. Úvod druhé třetiny jsme tradičně nezvládli a začátkem 21. minuty inkasujeme třetí gól. Kvasiny podruhé v zápasu vedou a až 28. minuta přinesla vyrovnání z hole Vendy City po nezištné přihrávce Lukáše Rygra. Remízou tak skončila i druhá třetina. V poslední části hry začalo lépe mužstvo Kvasin. Vypracovalo si několik gólových šancí, které bravurními zákroky zlikvidoval Láďa Vošlajer. Ve 45. minutě se ujímají újezděčtí opět vedení gólem svého tygra - Lukáše Rygra, po nabití Pavlem Peterou. Další radost přítomným fandům HC Bílý Újezd udělal opět Venda Cita svým druhým gólem. Gólovku mu připravil v 46. minutě Lukáš Rygr. Újezd vede 5:3 ale za necelé dvě minuty hosté opět snižují na 5:4. Útočný tlak dotahujícího soupeře sílil, ale naše obranná taktika měla úspěch. Až v 54. minutě ztrácíme puk na vlastní modré čáře a soupeř chyby využívá a šťastně vyrovnává. Zápas se pak chýlil k remízovému závěru. 15 sekund před koncem zápasu jsme vybojovali útočné pásmo a docílili vhazování po pravici kvasinského brankáře. Vzali jsme si time-out a na posledních 15 sekund nastoupilo popravčí komando ve složení Pavel Arnošt, Aleš Dohnal, Václav Cita, Pavel Petera a Lukáš Rygr. Na buly se staví Venca Cita, který ho vyhrává přímo k Pavlu Arnoštovi. Ten střílí nad branku soupeře a odražený puk od ochranné sítě přebírá starší z bratrů Citů , jehož přihrávka spoza branky nachází před brankovištěm Lukáše Rygra, který dává důležitý vítězný gól a stanovuje tak v čase 59:53 konečné skóre zápasu 6:5 pro HC Bílý Újezd.
Výsledek 5:2 dalšího zápasu mezi HC Sibiř a HC Častolovice pak stanovil pořadí na 4. a 5. místě konečné tabulky. Závěrečným finišem se díky vítězství nad Kvasinami umístilo na čtvrtém místě mužstvo Bílého Újezdu a odsunulo tak Častolovice na páté místo. Újezděčtí tak potěšili své fanoušky, kteří oželeli radši televizního utkání naší reprezentace s Kanadou a přišli své mužstvo v hojném počtu povzbudit!!!


   13. kolo
16. 2. 2006 16:30
HC Bílý Újezd - HC Kaloň-RK B 6 : 2 (2:0,3:1,1:1)

branky a nahrávky:
7" Cita V. (Arnošt Zd. st.), 11" Pilc T., 21" Cita V. (Rygr L.), 32" Arnošt Zd. ml. (Vosyka), 37" Procházka (Dohnal), 47" Pilc T.

vyloučení:
2 min.: 1 x Arnošt P., 1 x Pilc T., 1 x Arnošt Zd. st., 1 x Jiroud J., 1 x Vošlajer (vyhození kotouče)


S mužstvem, které v současné době okupuje poslední místo tabulky RHL jsme se utkali jako domácí v předposledním zápasu svého účinkování letošní hokejové sezóny. Mužstvo Kaloně tentokrát oželelo hráčské pomoci z mužstva Rychnova a úvod zápasu zahájilo pouze v sedmi hráči (!!!) v poli. Poklidný rytmus úvodní části první třetiny přerušil nádherný kolmý pas Zd. Arnošta st. z vlastní obranné třetiny na červenou, který našel Václava Citu. Ten sám na brankaře Antla nejdříve neproměnil, ale na druhý pokus doklepl puk do sítě Kaloně. Čas 6,36 a vedeme 1:0. V jedenácté minutě se zdravě naštval Tomáš Pilc a nádhernou střelu švihem do pravého horního rohu Antlovi branky dává náš druhý gól. Možnost k vstřelení branky měl Kaloň ve 12.minutě, kdy nařízené trestné střílení za podražení zlikvidoval Láďa Vošlajer. Zbytek první třetiny hráči Kaloně šetřili čas (postupně doplňovali tým) a my jsme svým vlažným výkonem nedonutili soupeře udělat chybu. Raketový start do druhé třetiny se povedl dvojici Rygr - Cita. Lukáš Rygr zatáhl puk po křídle do třetiny soupeře, nezištně přihrál Václavu Citovi a ten se nemýlil a překonal Antla podruhé, pouhých 34 sekund po úvodním vhazování. Ve 23. minutě hráči Kaloně našli skulinku v obranné činnosti Újezdu a snížili na 1:3. Domácí borci se probudili opět ve 32. minutě. Vosyka vybojoval puk v útočné třetině a nádherně přihrál Zd. Arnoštovi ml. a ten zvyšuje na 4:1. Vstřelená branka nás povzbudila k větší aktivitě. Vytvořili jsme si spoustu vyložených gólových šancí (Zd. Arnošt st., Cita V., Dyntera D., Vosyka J.), za zmínku stojí hlavně ta, kterou připravil Zdeněk Arnošt ml. Pavlu Peterovi. Zdenda se nádherně zbavil dvou dotírajících hráčů soupeře a spoza branky přihrál Pavlovi, který sám před brankářem Antlem nevyužil nabídnuté situace. Naštěstí neproměňování gólovek neokoukal benjamínek mužstva Karel Procházka, který ve 37. minutě dává náš pátý gól po přihrávce Aleše Dohnala. Poklidné tempo zápasu pokračovalo i ve třetí třetině. Odevzdaný soupeř hlídal hlavně svoji obrannou třetinu a naší útočné linii se nedařilo skórovat (opět šance P. Arnošta, D. Dyntery, P. Petery). To se povedlo až ve 47. minutě opět Tomáši Pilcovi, který dává svůj druhý gól v zápasu a zvyšuje na 6:1. V poslední minutě zápasu pak Kaloň z ojedinělého útoku snižuje na konečných 6:2.
Ostatní zápasy 13. kola stanovily definitivní pořadí na prvních třech místech tabulky. Patrně zcela zaslouženě zvítězilo mužstvo HC Gladiators, druhé skončilo mužstvo HC Rychnov a třetí HC Kvasiny. Pořadí na ostatních místech určí až poslední zápasy 14. kola, na které Vás tímto srdečně zvu!!!


   12. kolo
9. 2. 2006 19:00
HC Bílý Újezd - HC Sibiř 3 : 1 (1:0,1:1,1:0)

branky a nahrávky:
2" Smutný (Cita V.), 27" Rygr, 58" Rygr

vyloučení:
2 min.: 3 x Arnošt P. !!!
2 + 10 min.: 2 x Jiroud !!!


Neobvykle dobře jsme začali utkání se sousedním týmem tabulky. Už na začátku druhé minuty gólem Petra Smutného vedeme 1:0 po přihrávce Vendy City. Gól náš tým uklidnil a v první třetině jsme byli jasně lepším mužstvem. Jako domácí jsme si vytvořili množství gólových šancí, okupovali jsme neustále třetinu soupeře, ale ochránce sibiřské svatyně Luboše Martince se nepodařilo překonat. Ve skórování našim střelcům chybělo i trochu štěstí a proto gólovky nedali P. Petera, V. Cita, Zd. Arnošt ml. ani J. Vosyka. Ve 27. minutě zápasu se zdravě naštval Lukáš Rygr a projíždí vším, co mu přišlo do cesty a zvyšuje na 2:0!!! Po úpravě ledu ve 34. minutě je vyloučen Pavel Arnošt a v našem oslabení Sibiř koriguje na 2:1. Sibiřští rázem ožili. Přitvrdili v osobních soubojích a vytvořili si i gólové šance, které však Láďa Vošlajer v naší brance bravurně zneškodnil. V této fázi zápasu nás svým výkonem podržel a tím otupil hokejové tesáky bojovných tygrů ze Sibiře. Poslední účet zápasu podepsal opět Lukáš Rygr svým druhým gólem v 58. minutě. Stav 3:1 se pak už do konce zápasu nezměnil.
Na závěr nutno ocenit bojovný výkon újezdeckých, kteří nesložili zbraně i když se jim herně v druhé části zápasu moc nedařilo. Vítězství nám pojistilo páté místo v tabulce RHL.
A téměř už zdomácnělá věta na závěr... Skvělým divákům děkujeme!!!


   11. kolo
2. 2. 2006 19:00
HC Gladiators - HC Bílý Újezd 8 : 1 (1:0,4:0,3:1)

branky a nahrávky:
56" Petera (Arnošt Zd. st.)

vyloučení:
2 min.: 4 x Arnošt P., 1 x Jiroud, 1x Pilc T., 1x Cita V.
2 + 2 min.: 1 x Vosyka


Další, atmosférou nabytý zápas čekal tým Bílého Újezdu proti lídrovi soutěže. Bez čtyř opor mužstva (chyběli A. Pilc, A. Dohnal., J. Mervart, Zd. Arnošt ml.) jsme nastoupili se třemi neúplnými útoky a dvěma obranami. Absenci v obranných řadách pomohli zalepit studenti O. Švorc a P. Smutný, kteří tak vytvořili novou obrannou dvojici. Nutno podotknou, že proti silnému soupeři obstáli se ctí. Zápas začal velmi opatrně. Přesto jsme to byli mi, kdo už ve druhé minutě dostal gól. Mužstvo Gladiátorů v oslabení vyvezlo puk do naší třetiny a puk odražený od Vošlajerova příložníku se dostal k zcela volnému hráči a ten pohodlně skóroval. Útočný tlak domácích sílil. K tomu pomohl nesmyslným vyloučením P. Arnošta i rozhodčí Burýšek. Oslabení i následným minutám jsme se ubránili díky výbornému výkonu Ládi Vošlajera v brance. Skončila první třetina a stav zůstal nezměněn. Poklid úvodu druhé třetiny narušil ve 24. minutě domácí útočník, který ujel naší obraně a zvyšuje na 2:0. Po první polovině a do úpravy ledu pro nás přijatelný výsledek. Po přestávce přišla černá chvíle pro újezdecké, zkrátka deka. Čas 30:05 gól Gladiátoři zvyšují na 3:0, čas 32:50 opět domácí na 4:0 a dovršila to 37. minuta pojistkou na 5:0. Tímto stavem skončila druhá třetina. Dění třetí třetiny už v 8 vteřině zahájil opět rozhodčí Burýšek vyloučením P. Arnošta. Oslabení jsme bez úhony přečkali. Nastalo však období vzájemných potyček a nefér zákroků ze strany mužstva Gladiátorů. Potrestaných na obou stranách přibývalo. V 48. minutě Gladiátoři zvyšují na 6:0 a nedlouho po té, vylučují rozhodčí opět P. Arnošta a domácího Haška. Přitom újezdecký hráč byl Haškem napaden!!! Za pomoc v konfliktu byl potrestaný i J. Vosyka, který vyfasoval od rozhodčího Burýška 2+2 minuty!!! Následnou přesilovku Gladiátoři využili a zvýšili na 7:0. Další vyloučení J. Jirouda už domácí nepotrestali. V 56. minutě při naší přesilovce P. Petera střílí od modré naši jedinou branku v zápase, po předchozí vyhrané buli Zd. Arnošta staršího. Brankový účet Gladiátoři uzavírají v 57. minutě na konečných 8:1.
Půlku utkání nastínilo, že HC Bílý Újezd může sehrát vyrovnanou partii i s tak silným soupeřem, jakým jsou Gladiátoři v současném složení. Pokud obstojí v taktických obranných povinnostech a výkon rozhodčích se bude blížit matematickému pojmu „rovina".
Potěšila velká divácká kulisa zápasu, převážně z našich obcí, která v RHL nemá konkurenci!!!

Divákům děkujeme!!!
   10. kolo
24. 1. 2006 16:30
HC Bílý Újezd - HC Rychnov 1 : 5 (1:1,0:2,0:2)

branky a nahrávky:
16" Procházka (Cita V.)

vyloučení:
2 min.: 3 x Arnošt Zd. ml., 1 x Jiroud, 1x Arnošt P., 1x Petera, 1x Cita V.
5 min. + do konce utkání: 1 x Jiroud (hrubost)
10 min.: 1 x Vosyka (urážka rozhodčího)


V pozměněné sestavě jsme nastupovali jako domácí k odvetnému střetnutí s mužstvem, které má toužebné ambice na první místo v RHL. Bez zraněného Aleše Pilce a jeho bratra Tomáše jsme nastoupili ve velkém stylu a z počátku zápasu měli kupodivu více gólových šancí než náš soupeř. Přečkali jsme na úvod zápasu i hru v oslabení při vyloučení Jirouda. Obrana s Láďou Vošlajerem v brance šlapala jak švýcarské hodinky a útok nenechával rychnovské hrát jejich "profesorský" hokej, založený na umu a šikovnosti několika jeho hráčů. Konečně se zadařilo v 16. minutě zápasu Karlu Procházkovi, který po přihrávce Vaška City dostává puk do sítě Rychnova. Vedeme 1:0 a opakuje se tak scénář z minulého zápasu, kdy jsme se též ujali vedení. Radost však trvala jen dvě minuty. Po pravém křídle ujel hostující Růžička a v samostatném nájezdu překonává Vošlajera a srovnává na 1:1. Stejným skóre skončila první třetina. Do poloviny druhé třetiny byla hra vyrovnaná, útoky se střídali na obou stranách. Těsně před polovinou zápasu po celkem neškodné střele, vydoloval Růžička puk z Vošlajerovi lapačky a přihrál Burzovi do gólové pozice a ten jednoduše skóroval. Po úpravě ledu ve 32. minutě dává Burza svůj druhý gól, kdy střelou zápěstím zpoza obránce překonává opět našeho brankáře. Rychnov se ujímá vedení 3:1 ale zápas nebyl zcela ztracen. Zmobilizovali jsme všechny síly a vynutili si herní převahu, která však nepřinesla kýžený korigující gól. Navíc se v této fázi zápasu zranil pilíř obrany Jirka Mervart a musel předčasně do kabin. V 47.minutě Burza opakuje svoji akci z poloviny zápasu a svým třetím gólem zvyšuje na 4:1 a připisuje si hattrick. Po přeskupení obranných sil jsme přitvrdili v obranné činnosti. Hráli více na tělo. Tento způsob hry však neseděl nejen rychnovským ale též i sudím Radovi a Burýškovi. Vylučovali tak pouze újezdecké, leč se v několika případech jednalo o tvrdé zákroky, ale v mezích pravidel! Svědčí o tom poslední desetiminutovka zápasu, kdy Rychnov měl dvakrát přesilovku 5:3, kterou hrál celkem 3 minuty a 40 sekud (bez využití). Navíc na výkon rozhodčích už patrně neměl žaludek J. Vosyka, který inkasoval od sudího Burýška 10 minut za nesportovní chování. V oslabení jsme tak odehráli posledních deset minut zápasu. Vítězství pak pojistili rychnovští gólem v přesilovce pěti proti čtyřem gólem na 1:5 v 55. minutě.
O jasném vítězství Rychnova tak rozhodli „solničtí legionáři" Růžička a Burza, kteří posílili rychnovský tým z rozpadlého mužstva Solnice. My jsme předvedli bojovný výkon, kterému chybělo trochu více štěstí při proměňování gólových šancí a objektivnější přístup rozhodčích!!!


   8. kolo
12. 1. 2006 16:30
HC Bílý Újezd - HC Častolovice 9 : 6 (2:2,5:2,2:1)

branky a nahrávky:
18" Rygr, 19" Petera (Arnošt Zd. ml.), 21" Vosyka (Petera), 21" Arnošt Zd. ml. (Vosyka), 31" Vosyka (Petera), 32" Cita V., 32" Arnošt Zd. ml. (Petera), 42" Vosyka (Petera), 47" Petera (Arnošt Zd. ml.)

vyloučení:
2 min: 2 x Arnošt P., 2 x Pilc A., 2 x Jiroud, 1x Arnošt Zd. st., 1x Dohnal, 1x Cita V.


Po vánoční přestávce se rozjela RHL dalším zápasem, ke kterému újezdečtí nastoupili jako domácí proti „černému koni soutěže" mužstvu Častolovic. Újezdečtí po dlouhé době opět na tři útoky a s novou akvizicí do útočných řad Jardou Vosykou, začali utkání opatrně a jakoby čekali až hosté, kteří nastoupili do utkání v osmi lidech, doplnili tým. To se také stalo asi v polovině třetiny, kdy se střídačka hostů zaplnila opozdivšími hráči. Častolovice zpočátku byli aktivnějším mužstvem, častěji stříleli a byli daleko nebezpečnější pro naši branku. Jejich snaha se vyplatila ve 14. minutě zápasu střelou pod víko Vošlajerovi branky otevřeli skóre. 1:0. Neuběhly ani tři minuty a Lukáš Rygr vyrovnává na 1:1. Ještě v téže minutě po kombinační akci hosté zvyšují na 1:2. Vzápětí na to vyrovnává Pavel Petera. Třetina končí 2:2 a začátek druhé přináší další střelecké dostihy útočníků obou mužstev. Čas 20:28 hosté vedou 2:3, 20:40 přichází čas Jardy Vosyky, který srovnává na 3:3 po excelentní kombinaci celého útoku a konečné přihrávky P. Petery. Ihned po vhazování a dalšího protiútoku, skóruje Zdenda Arnošt mladší!!! 4:3 vedeme! Minutovou eufórii z otočení výsledku zápasu, schlazují Častolovice vyrovnáním na 4:4, časomíra ukazuje 22:05. Po úpravě ledu v půlce zápasu (čas 30:15) Jarda Vosyka zvyšuje svým druhým gólem na 5:4 a minutu na to Venda Cita přidává gól na 6:4 pro Bílý Újezd. Hřebíček do rakve častolovickým přitloukl Zdenda Arnošt gólem v 31:28 minutě na 7:4. V rozmezí 1,5 minuty se nám podařilo vsítit tři důležité branky, které soupeře rozhodily a značně znervóznily. Rozhodčí pak nadělovali tresty a hráči obou týmů zahřívali lavici hanby celkem 18 x. Začátek třetí třetiny se povedl hostům, kteří snížili na 5:7. Vzápětí však Jarda Vosyka dává svoji třetí branku a zvyšuje na 8:5. Při hře 4:4 hosté snižují ve 46. minutě na 6:8. Poslední slovo ve skóre zápasu uzavřel Pavel Petera, patrně největší hvězda zápasu se dvěma góly a čtyřmi přihrávkami. Doplňovali ho i jeho spoluhráči z útoku Zd. Arnošt ml. (2 góly+2 přihrávky) a nový člen týmu Jarda Vosyka (3 góly+1 přihravka). Jim sekundovali bezvadným výkonem ostatní hráči, kterým velel Láďa Vošlajer v brance.
Fanoušci byli opět skvělí, takže nezbývá nic jiného než jim jako obvykle vřele poděkovat za podporu!!!

Bonus (srandička) pro věrné návštěvníky stránek: unikátní video zachycující náš devátý gól, který vsítil Pavel Petera spustíte či stáhnete zde (cca 4 MB).


   7. kolo
15. 12. 2005 16:30
HC Bílý Újezd - HC Kaloň 5 : 0 (kontumačně)

Kontumováno pro nedostatečný počet hráčů mužstva HC Kaloň.


   6. kolo
6. 12. 2005 16:30
HC Kvasiny - HC Bílý Újezd 7 : 2 (2:1,2:1,3:0)

branky a nahrávky:
20" Rygr (Cita V.), 32" Cita V. (Jiroud)

vyloučení:
na naší straně bez vyloučení


Náš tým jako hostující, oslaben o studenty, zraněného A. Dohnala a nemocného D. Dynteru tzn. pouze v devíti v poli (!!!), nastoupil k dalšímu utkání s mužstvem, které je v současné tabulce na třetím místě. Proti favoritovi jsme začali opatrně, se zajištěnou obranou, která odolala pouze do 12. minuty. V té kvasinský K. Paštika doklepl odraženou střelu od betonů L. Vošlajera do odkryté branky. Netrvalo dlouho a Kvasiny Čermákem zvyšují v 15. min. na 2:0. Necelou minutu před koncem první třetiny Venca Cita přihrává Lukáši Rygrovi do střelecké pozice a ten snižuje na 2:1. V úvodu druhé třetiny bylo naše mužstvo aktivnější. Dostávali jsme se častěji do útočného pásma a neustále jsme zaměstnávali obranu soupeře. Úspěch na hole újezdeckých přišel ve 27. minutě. Jirka Jiroud vybojoval v rohu soupeřovi třetiny puk a nezištně přihrál Václavu Citovi, který vyrovnává na 2:2. V této části zápasu jsme byli lepším mužstvem. Potvrdit to mohl Lukáš Rygr, který po kolmé přihrávce Zdeňka Arnošta st., jel sám na kvasinského brankáře, leč bez gólového efektu. Po úpravě ledu Újezd opět nezvládl začátek hry a domácí Rygr Zd. doklepává puk do odkryté svatyně L. Vošlajera, po předchozí střele obránce Kvasin. Další odskokový gól pro Kvasiny zajistil opět K. Paštika ve 36. minutě zápasu. Definitivní potvrzení výsledku pak pro kvasinské určil D. Čermák nechytatelnou střelou k tyči Vošlajerovi branky. Skóre 5:2 vydrželo až do 47. minuty , kdy K. Paštika přidává svůj třetí gól a definitivně sráží do kolen naše oslabené mužstvo. Stav na ukazateli neodpovídal skutečnému průběhu hry. Újezdečtí útočníci neproměnili mnoho gólových šancí na začátku i ke konci zápasu. Skórovat se nepodařilo K. Procházkovi, V. Citovi, Zd. Arnoštovi, L. Rygrovi, P. Peterovi a ani A. Pilcovi. Poslední gól zápasu vstřelil v 51. minutě domácí Holoubek a tím uzavřel skóre na 7:2. Újezdečtí pak od 54. minuty dohrávali pouze v osmi lidech, kdy musel odstoupit Jirka Mervart po technické závadě na brusli.
Doufejme jen, že příští zápas s HC Kaloň zvládneme lépe a konečně budeme naplno bodovat a snad se také nebude opakovat velmi malá hráčská účast.


   5. kolo
1. 12. 2005 19:00
HC Bílý Újezd - HC Sibiř 1 : 1 (0:0,1:0,0:1)

branky a nahrávky:
31" Rygr

vyloučení:
2 min: 1 x Jiroud, 1x Rygr, 1x Arnošt Zd. st., 1x Pilc A.
5 min + do konce utkání: Rygr (za píchání holí)


První bod v letošní soutěži vybojovali hráči domácího týmu se stále lepšícím se mužstvem Sibiře. Ústřední postavou zápasu byl Lukáš Rygr, který v 31. minutě vstřelil náš první, leč i poslední gól. Po samostatné akci v pásmu soupeře nejprve vystřelil na branku L. Martince, ten ránu pouze vyrazil a na jeho opakovanou střelu, která se odrazila od tyčky do branky už gólman nestačil. Další zlomový okamžik zápasu u kterého Lukáš Rygr zvaný též „Tygr" asistoval, byla 43. minuta. V útočné třetině si patrně nesedl do oka s hráčem soupeře a po jejich vzájemné potyčce, vyfasoval od rozhodčího Petra trest 5 min. + OK za „bodnutí špičkou hole". V úvodu našeho oslabení jsme soupeře nepustili do žádných šancí. Téměř po tříminutovém ubránění přesilovky Sibiře 5 : 4 došlo k vyloučení A. Pilce za protest, kterému předcházela chyba rozhodčích při naší ofsajdové výhodě. Další oslabení 3:5, v pořadí už druhé v posledních dvou zápasech, jsme opět nezvládli a inkasovali 6 sekund před příchodem potrestaného hráče na led. Na ukazateli byla 47. minuta a vyrovnání soupeři vlilo nových sil. Nebezpečně útočil a Ládˇa Vošlajer v brance, musel opět ukázat své umění. Náš tým se ocitl v krizi, kterou umocnil Aleš Dohnal svým nebezpečným pádem na mantinel. Opora obranných řad nakonec na jeho následky z utkání odstoupila. Po přeskupení sestavy jsme od 55. minuty zápasu byli opět lepším mužstvem. V 58. minutě došlo k potyčce "zlého muže" v našem týmu Jirky Jirouda se dvěma sibiřskými hráči. Vše nakonec skončilo naší přesilovou hrou 5:4. Soupeře jsme zamkli v jeho třetině, do šancí se dvakrát dostal O. Švorc, A. Pilc i V. Cita, leč gólman Sibiře L. Martinec byl vždy na svém místě a jeho zásluhou skončil zápas remízou.
Za zmínku stojí excelentní výkon studenta Zdendy Arnošta, kterému sekundoval další školák Ondra Švorc, který měl patrně i nejvíce gólových šancí. Zápas se povedl hlavně obráncům. Výkon J. Mervarta, A. Pilce a do svého zranění i A. Dohnala lze označit pěti hvězdičkami. Útočníci mají stále zvlhlý prach, o čemž svědčí tři nastřelené tyče soupeřovi branky.
Fanoušci byli opět skvělí, takže nezbývá nic jiného než jim jako obvykle vřele poděkovat za podporu!!!


   4. kolo
24. 11. 2005 19:00
HC Gladiators - HC Bílý Újezd 5 : 3 (0:1,2:1,3:1)

branky a nahrávky:
13" Jiroud (Arnošt Zd. st.), 32" Cita V. (Rygr), 47" Rejchrt (Arnošt P.),

vyloučení:
2 min: 2 x Jiroud, 2x Arnošt P., 1 x Cita V., 1 x Pilc T.


S uvolněnými studenty Pavlem a Zdendou Arnoštovými v obraně a novou ofenzivní posilou v útoku M. Rejchrtem, který bude hrát do doby než nastoupí za Semechnice, nastoupil tým HC Bílý Újezd k utkání s dalším favoritem soutěže. Silní Gladiátoři s novými hráči, kteří přišli z rozpadlého mužstva HC Solnice, se nestačili divit, když ještě ve 47. minutě byl stav 3:3. Tomu předcházela zodpovědná obranná činnost hostujícího mužstva podpořená opět vynikajícím Láďou Vošlajerem v brance. Radost Újezdeckých začala ve 13. minutě, po přihrávce Zdeňka Arnošta st. dostává puk Jirka Jiroud, řídící se heslem „když nevíš co s pukem, tak vystřel!" A povedlo se! Vedeme 1:0 a stejným skóre končí i první třetina. Úvod druhé třetiny zahájili lépe Gladiátoři, kterým se podařilo ve 23. minutě vyrovnat. Netrvalo dlouho a ve 25. minutě zvyšují na 2:1. V půlce zápasu po úpravě ledu Lukáš Rygr dostává puk do třetiny Gladiátorů a kousek od modré lajny střílí na branku soupeře. Nejistý brankář domácích pouze vyráží a Václav Cita doráží do prázdné branky 2:2 - 32. minuta. Tak skončila i druhá třetina. Nástup do poslední třetiny nám opět nevyšel. Gladiátoři po skrumáži před brankou dávají ve 42. minutě na 3:2. Neuběhlo ani pět minut a přichází chvíle pro M. Rejchrta, který převzal na soupeřově modré přihrávku od Pavla Arnošta a nechytatelnou dělovkou vyrovnává na 3:3. V této fázi má mužstvo Újezda režii zápasu ve své moci. Soupeř znervózněl a začal se bát o výsledek. Na scénu přichází rozhodčí V. Samek, který trestá HC BÚ za špatné střídání (šest hráčů v poli) a 30 sekund na to vylučuje další arbitr Rada za běžný „tvrdý" zákrok Pavla Arnošta. Uhájení oslabení 5:3 je nad naše síly a soupeř zvyšuje v 53. minutě na 4:3. Na ledě se začalo přitvrzovat, ze zápasu po zranění odstupuje Pavel Arnošt s vykloubenou klíční kostí. Vyhecovaný konec zápasu přináší množství střetů a emocí. V útočné třetině zbytečně fauluje J. Jiroud a jeho vyloučení Gladiátoři trestají rozhodujícím gólem na 5:3. Běžela 55. minuta a na korigování nepříznivého stavu už bylo málo času. Vypracovaným šancím Tomáše Pilce a M. Rejchrta chybělo štěstí k úspěšnému zakončení.
Za domácí Gladiátory vynikal L. Dostál, autor 3 gólů a J. Sršeň se 2 góly. Újezdecké může mrzet pouze ovlivnění zápasu výkonem rozhodčích. Remíza by patrně byla spravedlivějším ohodnocením výkonu celého mužstva. Škoda!!!
Zde můžete shlédnout pozápasové "rozpoložení" Aleše Pilce, Vency City a bratří Arnoštů! :-)
Fanouškům děkujeme za podporu!!!


   3. kolo
15. 11. 2005 16:30
HC Bílý Újezd - HC Rychnov 1 : 7 (1:1,0:3,0:3)

branky a nahrávky:
10" Cita V. (Arnošt Zd. st.)

vyloučení:
2 min: 1 x Pilc A., 1 x Procházka


Opět v neúplné sestavě nastupoval domácí tým ke svému druhému utkání, proti favoritovi soutěže a aspirantovi na první místo RHL. Od samého začátku viděli diváci, kteří přišli v hojném počtu, opatrný zápas, kde oba soupeři čekali na chybu toho druhého. Domácí se zajištěnou obranou a vynikajícím Láďou Vošlajerem v brance odolávali nebezpečným útokům soupeře. Při tom využívali každé příležitosti potrápit rychnovské v jejich obranné činnosti a eventuelně se pokusit dát gól. Taktické manévry ve třetině soupeře do puntíku splnil Václav Cita, který v rohu hřiště (za brankovou čarou) sebral soupeři puk a vystřelil po ledě směrem před bránu. Běžela 10. minuta a za pomoci rychnovského obránce dává Venca po uvedené střele svůj letošní první gól. Vedeme 1 : 0 a soupeři to viditelně nahlodalo sebevědomí. V této časti domácí s přehledem drželi na uzdě nebezpečné útočníky Rychnova a přečkali i oslabení při vyloučení A. Pilce. V době, kdy přítomní diváci vzhlíželi na ukazatel stavu a čekali konec první třetiny ujíždí Rychnovský Zelingr a dává vyrovnávající gól. Hodiny ukazují 19:25. Po změně stran se obraz hry moc nezměnil, postupem času gólových šancí přibývalo na obou stranách. Ve 28. minutě v obranném pásmu zachytává hostující Mervart přihrávku Z. Arnoštovi st. a zvyšuje na 2:1 pro Rychnov. Po úpravě ledu, ještě ne plně koncentrovaný tým domácích pouští do šance Zelingera a ten nám dává svůj druhý gól a v pořadí třetí pro Rychnov. Domácí hráči O. Švorc, P. Petera, J. Jiroud pak mohou nepříznivý stav korigovat, leč nabídnuté šance nevyužijí. Naopak soupeř přidává v 36. minutě další gól a pro domácí stav 1:4 do konce druhé třetiny se už nezměnil. Do třetí třetiny nastupovali domácí s úkolem uhlídat rozjetý brankostroj Rychnova. Z části se jim to podařilo i když sil evidentně ubývalo. Ve 45. minutě zvyšuje, kdo jiný než Zelinger na 1:5 a 5 minut po té rychnovský Lánský dává na 1:6. V této době odstupuje pro zranění domácí J. Mervart a hráči Bílého Újezda dohrávají zápas pouze v deseti lidech v poli. V závěrečné minutě zápasu útok P. Petery zamknul soupeře v jeho třetině, vytvořil si i gólové šance, leč neuspěl. Naopak z protiútoku dostáváme v poslední vteřině zápasu sedmý gól a tím se účet utkání uzavřel.
Za zmínku stojí střelecký výkon rychnovského Zelingera, který nám dal tři góly a pak L. Novotného, bývalého újezdˇáka, který přidal další dva.
Fanouškům děkujeme za podporu!!!


   1. kolo
3. 11. 2005 16:30
HC Bílý Újezd - HC Častolovice 3 : 8 (1:4,1:4,1:0)

branky a nahrávky:
18" Procházka (Arnošt Zd. st.), 39" Procházka (Arnošt Zd. ml.), 48" Arnošt Zd. ml. (Petera)

vyloučení:
2 min: 2 x Pilc A., 1 x Arnošt Zd. st., 1 x Arnošt Zd. ml.
10 min: 1 x Jiroud, 1 x Petera


S novými posilami Davidem Dynterou a Karlem Procházkou, ale s oslabeným kádrem nastoupil domácí tým k premiérovému utkání dalšího ročníku RHL. S posledním týmem loňské tabulky jsme začali opatrně. Převážná část hráčů si přivykala na to, že led je kluzký a pád na něj někdy i bolí. Tréninkové manko se projevilo daleko více u hráčů Bílého Újezda, kteří už ve 30. sekundě inkasovali. Další minuty zápasu přinesly kupení chyb v obranné činnosti na obou stranách, čehož však lépe využili hosté. Ti už v 6. minutě a 20. sekundě dali svůj třetí gól a poslali tak soupeře do kolen. Stav 0:3 nevěštil nic dobrého. Jiskérku naděje vykřesala naše posila, Karel Procházka, který po přihrávce Zd. Arnošta st. zasunul puk pod brankářem do sítě hostí. Neuběhla ani celá minuta a soupeř znovu pojistil výsledek třetiny na 1 : 4. Druhá třetina byla obrazem té první s tím rozdílem, že branky padaly do svatině Ládi Vošlajera v jiném časovém sledu. Ve 33. minutě už svítilo na ukazateli 1 : 7 a na střídačce domácích to volalo o ručník. Blížil se konec druhé třetiny, když po akci Zd. Arnošta ml. dává Karel Procházka svůj druhý gól a snižuje na 2:7. Účet třetiny však nebyl ještě uzavřen. Necelých 28 vteřin před koncem Častolovice opět utíkají na rozdíl šesti gólů a skórem 2:8 končí druhá třetina. Do poslední třetiny nastupovali domácí odhodláni vylepšit nepříznivý výsledek. To se podařilo Zd. Arnoštovi ml. po přihrávce Pavla Petery až ve 47. minutě. Tomuto gólu předcházelo mnoho šancí domácích, kterým navíc ubývalo i fyzických sil. Zápas skončil nelichotivým výsledkem 3 : 8. Konečné skóre neodpovídalo dění na hřišti. Mužstvo HC Bílý Újezd bylo vyrovnaným soupeřem a na výsledku se podepsal začátek sezóny a absence pěti hráčů z loňské sestavy.
Fanouškům děkujeme za podporu!!!


tabulka


tým Z V R P skóre body
1. HC Gladiators 12 10 2 0 77:31 22
2. HC Rychnov 11 9 1 1 70:22 19
3. HC Kvasiny 12 6 1 5 51:47 13
4. HC Bílý Újezd 12 5 1 6 41:55 11
5. HC Častolovice 12 5 0 7 59:75 10
6. HC Sibiř 12 2 1 9 25:55 5
7. HC Kaloň - RK B 11 1 0 10 20:58 2

pozn.: v průběžné tabulce v případě stejného počtu bodů rozhoduje větší počet vstřelených branek, poté rozdíl
v konečné tabulce v případě stejného počtu bodů rozhodují oba vzájemné zápasy, poté větší počet vstřelených branek a pak jejich rozdíl


kanadské bodování


pořadí jméno účast góly asistence kan. body
1. Cita V. 11 8 4 12
2. Rygr 11 7 4 11
3. Petera 11 4 7 11
4. Arnošt Zd. ml. 7 4 3 7
5. Vosyka 6 3 3 6
6. Procházka 9 4 0 4
7. Arnošt Zd. st. 11 0 4 4
8. Pilc T. 5 2 0 2
9. Jiroud 11 1 1 2
10. Arnošt P. 7 0 2 2
11. Rejchrt 1 1 0 1
12. Smutný 3 1 0 1
13. Dyntera 10 1 0 1
14. Dohnal 9 0 1 1
15. Švorc 6 0 0 0
15. Pilc A. 6 0 0 0
15. Mervart 7 0 0 0
15. Vošlajer 11 0 0 0

pozn.: při stejném počtu kanadských bodů rozhoduje o umístění větší počet vstřelených gólů a poté menší počet odehraných zápasů


trestné minuty


pořadí jméno účast trestné minuty
1. Jiroud 11 78 (včetně 1 x OK)
2. Rygr 11 32 (včetně 1 x OK)
3. Arnošt P. 7 28
4. Vosyka 6 14
5. Pilc A. 6 12
6. Petera 11 12
7. Arnošt Zd. ml. 7 8
8. Cita V. 11 8
8. Arnošt Zd. st. 11 8
10. Pilc T. 5 6
11. Procházka 9 2
12. Dyntera 10 2
13. Vošlajer 11 2
14. Rejchrt 1 0
14. Smutný 3 0
14. Švorc 6 0
14. Mervart 7 0
14. Dohnal 9 0

pozn.: při stejném počtu trestných minut rozhoduje o umístění menší počet odehraných zápasů, trest do konce utkání je ohodnocen 25 trestnými minutami


výsledky dosud odehraných zápasů všech týmů
a další program


1. kolo
1. 11. 2005
HC Sibiř - HC Rychnov 2 : 11 (0:3,2:3,0:5)

3. 11. 2005
HC Bílý Újezd - HC Častolovice 3 : 8 (1:4,1:4,1:0)
HC Gladiators - HC Kaloň 3 : 1 (1:0,0:0,2:1)
2. kolo
8. 11. 2005
HC Gladiators - HC Sibiř 9 : 2 (2:1,5:0,2:1)

10. 11. 2005
HC Kaloň - HC Častolovice 2 : 5 (0:0,1:0,1:5)
HC Rychnov - HC Kvasiny 6 : 3 (1:1,3:1,2:1)
3. kolo
15. 11. 2005
HC Bílý Újezd - HC Rychnov 1 : 7 (1:1,0:3,0:3)

17. 11. 2005
HC Kvasiny - HC Gladiators 5 : 5 (2:3,2:0,1:2)
HC Sibiř - HC Kaloň 5 : 3 (0:1,3:2,2:0)
4. kolo
22. 11. 2005
HC Sibiř - HC Kvasiny 1 : 2 (0:0,0:2,1:0)

24. 11. 2005
HC Rychnov - HC Častolovice 6 : 1 (3:0,0:1,3:0)
HC Gladiators - HC Bílý Újezd 5 : 3 (0:1,2:1,3:1)
5. kolo
29. 11. 2005
HC Častolovice - HC Gladiators 2 : 8 (1:4,0:2,1:2)

1. 12. 2005
HC Kvasiny - HC Kaloň 9 : 2 (5:0,2:1,2:1)
HC Bílý Újezd - HC Sibiř 1 : 1 (0:0,1:0,0:1)
6. kolo
6. 12. 2005
HC Kvasiny - HC Bílý Újezd 7 : 2 (2:1,2:1,3:0)

8. 12. 2005
HC Kaloň - HC Rychnov 0 : 5 (pozn.: kontumačně)
HC Sibiř - HC Častolovice 3 : 8 (1:2,2:3,0:3)
7. kolo
13. 12. 2005
HC Rychnov - HC Gladiators 2 : 6 (1:2,0:2,1:2)

15. 12. 2005
HC Bílý Újezd - HC Kaloň 5 : 0 (pozn.: kontumačně)
HC Častolovice - HC Kvasiny 7 : 4 (2:1,4:2,1:1)
8. kolo
10. 1. 2006
HC Sibiř - HC Rychnov 0 : 5 (0:2,0:2,0:1)

12. 1. 2006
HC Bílý Újezd - HC Častolovice 9 : 6 (2:2,5:2,2:2)
HC Gladiators - HC Kaloň-RK B 8 : 1 (1:0, 4:0, 3:1)
9. kolo
17. 1. 2006
HC Gladiators - HC Sibiř 6 : 3 (:,:,:)

19. 1. 2006
HC Rychnov - HC Kvasiny 8 : 3 (:,:,:)
HC Kaloň-RK B - HC Častolovice 4 : 8 (:,:,:)
10. kolo
24. 1. 2006
HC Bílý Újezd - HC Rychnov 1 : 5 (1:1,0:2,0:2)

26. 1. 2006
HC Sibiř - HC Kaloň-RK B 1 : 3 (0:2,0:1,1:0)
HC Kvasiny - HC Gladiators 2 : 3 (2:1,0:1,0:1)
11. kolo
31. 1. 2006
HC Sibiř - HC Kvasiny 1 : 2 (0:0,0:1,1:1)

2. 2. 2006
HC Rychnov - HC Častolovice 12 : 2 (5:0,4:1,3:1)
HC Gladiators - HC Bílý Újezd 8 : 1 (1:0,4:0,3:1)
12. kolo
7. 2. 2006
HC Častolovice - HC Gladiators 6 : 13 (2:3,0:5,4:5)

9. 2. 2006
HC Kvasiny - HC Kaloň-RK B 3 : 2 (1:0,1:2,1:0)
HC Bílý Újezd - HC Sibiř 3 : 1 (1:0,1:1,1:0)
13. kolo
14. 2. 2006
HC Rychnov - HC Gladiators 3 : 3 (1:0,2:1,0:2)

16. 2. 2006
HC Bílý Újezd - HC Kaloň-RK B 6 : 2 (2:0,3:1,1:1)
HC Častolovice - HC Kvasiny 4 : 6 (2:4,1:0,1:2)
14. kolo
21. 2. 2006
HC Kvasiny - HC Bílý Újezd 5 : 6 (2:2,1:1,2:3)
HC Sibiř - HC Častolovice 5 : 2 (:,:,:)

23. 2. 2006
HC Kaloň-RK B - HC Rychnov : (:,:,:)
Vyhlášení výsledků soutěže